NEGATIVE, support CALATHEA 20. BŘEZNA 2009 ABATON, PRAHA

11. července 2009 v 9:59

Předkrmem byla česká gothic rocková kapela Calathea s výrazným vokálem zpěvačky Markéty Myškové. Publikum se rozhoupalo do rytmu jejich melodické hudby a příjemně se rozehřálo na koncert hlavních hvězd. Kolem deváté hodiny Negative rozpoutali nefalšovanou a nešizenou rock'n'rollovou show písničkou Devil On My Shoulder, přičemž zpěvák Jonne dával na odhaleném rameni na odiv své tetování Ježíše Krista. Jonneho hlas je naživo stejně silný jako na nahrávce. Skoro si až jeden říká, kde se v takovém jemném muži bere tak drsný projev. Jonnemu ovšem nechybí ani šarm a charisma, však si ho také některé z mladších divaček v předních řadách během koncertu užívaly dosyta, tahaly ho za šátky a následně stáhly k sobě do publika na stage diving, když zavrávoral na zábranách, kam se snažil postavit.


Negative dávají divákům vše, co od rock'n'rollového koncertu očekávají. Vášeň. Pohrávání si s publikem. Extravagantní image. Pyšný výraz ve tváři zpěváka s hrdě zvednutou bradou, který při chůzi provokativně točil tyčí mikrofonu jako mladý milostpán hůlkou při nedělní procházce. Kapela hojně rozdávala úsměvy na všechny strany publika, viditelně se bavili. Baskytarista Antti dělal na fanoušky pod sebou obličeje a neustále je bavil různými vtípky, které prováděl. Larry se celou dobu soustředěně věnoval kytaře, bohužel ho často zlobily odposlechy. Bubeník Jay odvedl perfektní výkon a celé vystoupení doplňovaly Snackovy klávesy.

Došlo i na akustické provedení My My, Hey Hey (Out of the Blue), písničky od Neila Younga, jejíž coververzi Negative umístili na album Sweet & Deceitful. Následující About My Sorrow nedovedl Jonne do konce a plynule navázal improvizací Knockin' On Heaven's Doors.

Negative navíc dokážou překvapit - jak se zdá, tak často i sami sebe. Jedním příkladem za všechny je obětování maskota kapely, lepenkového hada, jenž zdobil jejich pódium každé vystoupení. V nikom by se krve nedořezal, když ho Jonne popadl a znenadání zlomil o koleno. Křupnutí zlomeného maskota bylo slyšet na celý klub, jak publikum ztichlo ohromením. S výrazem jakéhosi zvláštního uspokojení - zřejmě tím uvolnil energii, která se v něm interakcí s publikem nahromadila k nesnesení - potvrdil svou akci slovy: "For rock'n'roll!" Následně ho poslal kolovat do nadšeného publika a dodal: "Share it!" Po dvou hodinách show se z pódia na chvíli vytratili, aby se vrátili na přídavek v podobě písní Until You're Mine a Won't Let Go, což je první singl z nové desky Karma Killer. Po koncertě se ukláněli za písně od Edith Piaf a od fanoušků dostali modrobílé růže.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cherryll Cherryll | Web | 11. července 2009 v 11:06 | Reagovat

ráda spřátelím ;-)

2 Dark-Princess Dark-Princess | Web | 12. července 2009 v 13:21 | Reagovat

Přidám jen co bude víc času...Nejspíš zítra ;-)

3 Sanna Sanna | Web | 12. července 2009 v 13:54 | Reagovat

ahojky nechcela by si spriateliť? máš krásny blog :)

4 Alex÷sB÷Co÷tHa÷lOwUyE ^.^♥♥♥♥♥♥♥ Alex÷sB÷Co÷tHa÷lOwUyE ^.^♥♥♥♥♥♥♥ | Web | 12. července 2009 v 16:27 | Reagovat

Aha, takže sa producírovali v Prahe, no to sa dalo čakať :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama